Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları Kayıt Koşulları

NASIL KAYIT YAPTIRIRIM

Türkiye’nin her yerinden, kayıt olmak için WEB sitemizdeki Online Başvuru Formu‘nu doldurup, kayıt ücretini de yine sistem üzerinden kredi kartı ile ya da bankadan EFT/havale yaparak ödemeniz yeterlidir. Bu yöntemi seçenlerin kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için ödeme ve başvuru belgesinin aynı gün içinde Gönüllü Hizmetler Derneği’ne iletilmiş olması gereklidir.

İstanbul’da yaşıyorsanız Gönüllü Hizmetler Derneği’ne gelip kayıt ücretini elden ödeyerek de kayıt olabilirsiniz. Kayıt ücretini nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

İzmir’de yaşıyorsanız kayıt işlemlerinizi İzmir Temsilciliğimiz olan UPEGEM‘den de yaptırabilirsiniz.

Kış döneminde kampa gitmek istiyorsanız Gönüllü Hizmetler Derneği‘nin size yollayacağı başvuru belgesini doldurup eposta ile yollamalısınız.

“Neden kampa gitmek istiyorsunuz? Sorusuna en az 200 karakterlik bir yanıt veriniz.

KAYIT ÜCRETLERİ

31 Aralık 2019 tarihine kadar 01 Ocak 2020 tarihinden sonra
Ön Kayıt  700.00 TL 700.00 TL
Kesin Kayıt  800.00 TL 900.00 TL
Toplam  1,500.00 TL 1,600.00 TL

İndirimli kayıttan yararlanmak için 31 Aralık 2019 tarihine kadar tüm kayıt ücretlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Kayıtlarımız 1 Ekim’de açılmaktadır. Bu dönemde kayıt olursanız kayıt ücretini Şubat ayı sonuna kadar 2 taksitte ödeyebilirsiniz. 2. taksidi 31 Aralık 2019 tarihine kadar indirimli ödeyebileceğinizi hatırlatırız. 1 Mart’tan sonra kayıt olmanız durumunda tüm ücreti bir kerede ödemeniz gerekir. Kamplarda yer kaldığı sürece tüm yıl boyu kayıt almaktayız.

İNDİRİMLİ ÖDEMELER

Çok Kamp İndirimi

İki ya da daha fazla kampa katılmak isteyen kampçılar hem kayıt ücretlerinde ÖZEL İNDİRİM’den yararlanabilecekleri gibi, hem de yalnızca 1 kez yol parası ödeyerek daha uzun süre yurt dışında kalacak, değişik arkadaş gruplarıyla tanışacak, yabancı dilini daha fazla geliştirme olanağı bulacak. Ayrıca daha az kayıt ücreti ve tek kaparo ödeyeceklerdir:

YENİ KAMPÇI 31 Aralık 2019 tarihine kadar 01 Ocak 2020 tarihinden sonra
1 Kamp  1,500.00 TL 1,600.00 TL
Sonraki Her Kamp 1,350.00 TL 1,450.00 TL
2 Kamp Toplamı 2,850.00 TL 3,050.00 TL

İndirimli kayıttan yararlanmak için 31 Aralık 2019 tarihine kadar tüm kayıt ücretlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Eski Kampçı İndirimi

Geçen yıllarda GENÇTUR veya Gönüllü Hizmetler Derneği aracılığı ile yurtiçinde ya da dışında bir gençlik kampına ya da bir başka GENÇTUR veya Gönüllü Hizmetler Derneği etkinliğine katılmış kampçılara da özel Gönüllü Hizmetler Derneği indirimi uyguluyoruz. Eski kampçılar bir ya da daha fazla kampa kayıt olduklarında kayıt ücretlerini aşağıdaki çizelgedeki gibi ödeyeceklerdir:

ESKİ KAMPÇI KAYIT ÜCRETİ
31 Aralık 2019 tarihine kadar 01 Ocak 2020 tarihinden sonra
Her Bir Kamp 1,350.00 TL 1,450.00 TL

İndirimli kayıttan yararlanmak için 31 Aralık 2019 tarihine kadar tüm kayıt ücretlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Ödeme Yöntemleri

 • Kayıt ücretinin TL karşılığını yatırabileceğiniz banka hesap bilgilerimiz;
  Gönüllü Hizmetler Derneği İktisadi İşletmesi
  T.İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu 1011)
  IBAN : TR85 0006 4000 0011 0112 0283 38
  Açıklama kısmına “kampçı adını” yazdırmayı unutmayınız.
 • Kredi kartı ile hemen ödemek için Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları Ödeme Formu adresini tıklayınız

Aile İndirimi

Aynı aileden 2 kişinin (kardeş, anne, baba, çocuk) aynı yıl içinde birer kampa kayıt olması durumunda 2.kişinin toplam kayıt ücreti yukarıda belirtilen TL. değerindeki 1,450 TL’dir. Her ikisinin de aynı yıl içinde birden fazla kamplara katılması durumunda Çok Kamp İndirimi uygulanır. Anne ya da babasıyla uluslararası gönüllü çalışma kamplarına katılan 12 yaş altı çocuklardan yalnızca 400 TL kayıt ücreti alınır.
Aile kamplarına katılacak gönüllülerin ödeyecekleri ücretleri Aile Kampları kısmında görebilirsiniz.

.

İPTAL VE GERİ ÖDEME KOŞULLARI

18 YAŞ ÜSTÜ (18 altı için tıklayınız)

 1. Kayıt ücreti ödemelerinde ilk taksit “Ön Kayıt Ücreti”, ikinci taksit “Kesin Kayıt Ücreti” olarak adlandırılır.
 2. Yurtdışı “18 Yaş Üstü Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları”na kayıt olan gönüllü adayları, Gönüllü Hizmetler Derneği’ne en az 3 ülkeden 10 farklı kamp seçeneği vermek zorundadır. İlk seçeneği olan ülkede kendilerine uygun kamp bulamayan gönüllüler diğer ülkelerdeki kamplara yerleştirilir. Gönüllü Hizmetler Derneği yalnızca en az 3 farklı ülkeden seçtiği kampların hiç birinde bir kampa yerleştiremediği gönüllülerin kayıt ücretlerini 200 TL.’lik bir kesinti ile geri öder.
 3. Seçilen kamp sayısına bakılmaksızın yalnızca 1 ülkeden seçim yapılması, en az 3 farklı ülkeden kamp seçeneği verilmemesi nedeniyle kampa yerleşememe durumunda geri ödeme söz konusu değildir.
 4. Kayıt olanlar Gönüllü Hizmetler Derneği’nin kayıt ücretinin dışında ev sahibi kuruluşların aldığı ve varışta ödenecek ek bir ücretin olabileceğini bilerek kayıt olmalıdır. Gönüllüler ek ücretli bir kampı seçerlerse, kuruluşlara önceden ve banka havalesi ya da kredi kartı yoluyla doğrudan ödenen bu ücretlerin ödenmesinden sonra yapılacak iptal başvurularında, bu ücretler Gönüllü Hizmetler Derneği’den talep edilemez. Bazı kuruluşlar bu ödemeyi kampa varışta nakit olarak almaktadır.
 5. Birlikte kampa gitmek isteyen 18 yaş üstü gönüllü adayları ancak birlikte kayıt olup, programı mart ayının ortasında kesinleşen kamplarda yeterli sayıda kota bulunması ve bu kampları aynı tercih sırasıyla seçmiş olmaları koşuluyla aynı kampa yerleştirilebilirler. 1 kadın + 1 erkek gönüllünün aynı kampa yerleşim şansı, 2 kadın ya da 2 erkek gönüllüye göre daha yüksektir. Kamplarda ulus ve cinsiyet dengesinin gözetilmesi amacıyla konulan bu uluslararası kural nedeniyle, Gönüllü Hizmetler Derneği özellikle aynı cinsiyetteki 2 başvuruyu aynı kampa yerleştirmeyi garanti etmemektedir. Birlikte gitmenin mümkün olmadığı durumlarda başvuru sahipleri aynı ya da başka bir ülkede, aynı ya da farklı kamplara yerleştirilmeyi kabul etmiş sayılırlar.
 6. Kampa kayıt olmak vize garantisi sağlamaz. Herhangi bir nedenle vize alamayanlara kayıt ücretleri geri ödenmez. Ancak, kaydı eğer o tarihte boş yer varsa 18 yaş üstü kampı olan bir başka vize isteyen ülkeye ya da vize istemeyen bir ülkeye aktarılır. Aktarılan ve vize isteyen ülkeden de vize alınamazsa kayıt ücreti geri ödenmez. Bu yerleşim hakkı en geç kamp yılının 31 Aralık tarihine kadar kullanılmazsa, yanar. Gönüllü bu seçeneği istemezse kayıt ücreti geri ödenmez.
 7. Başvuru tarihi ile seçilen kampın başlangıç tarihi arasında 45 günden az bir zaman olması durumunda; kabul belgesinin postadan geç gelmesi, gönüllünün pasaportunu çıkartmamış olması ya da geç çıkartması, kabul belgesinin taranmış kopyasının konsoloslukça yeterli bulunmaması, vb. herhangi bir nedenden vize alınamaması durumunda Gönüllü Hizmetler Derneği sorumluluk kabul etmez. Gönüllü zaman darlığından doğacak riskleri göze alarak başvurusunu yapmalıdır.
 8. Gönüllünün kendisinden kaynaklanan nedenlerle başvurusunun iptalini istemesi ya da kesin kayıt ücretini zamanında ödememesi nedeni ile başvurusunun Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından iptal edilmesi durumunda:
  1. Ön kayıt yaptırdığı halde şubat ayı sonuna kadar ikinci taksitini ödemeyenlerin kayıtları dondurulur ve ön kayıt ücreti geri ödenmez. Gönüllü eğer daha sonra ödeme yaparsa kaydı yeniden işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez. Kaydını iptal etmek isterse, ödemiş olduğu ön kayıt bedeli faturayı iade etmesi koşulu ile 200 TL’lik bir kesinti geri ödenir. Faturasız geri ödeme kesinlikle yapılmaz.
  2. Kayıt ücretinin tümünü ödediği halde kamp seçim tercihlerini Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından belirlenen süre içinde göndermeyenler ile en az 3 ülkeden ve yeterli sayıda tercih bildirmediğinden kampa yerleştirilemeyenlerin kayıtları dondurulur. Gönüllü eğer daha sonra kamp seçimlerini eksiksiz olarak Gönüllü Hizmetler Derneği’ne iletirse kaydı yeniden işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez.
  3. Dondurulmuş ya da başvuru sahibi tarafından iptal edilmek istenen kayıtlar bir sonraki seneye aktarılamaz. Ancak gönüllü gerekli ödemeyi ya da kamp seçimini belirtilen tarihten sonra ama aynı yıl içinde yaparsa kaydı yeniden işleme konur.
  4. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllünün yerleştirildiği kampın başlamasına 30 günden çok zaman varsa, toplam kayıt ücretinden 400 TL. geri ödenir. Kampın başlangıç tarihine 30 günden az zaman kalmışsa kayıt ücreti geri ödenmez. Ancak seyahat etmeye engel oluşturacak bir kaza, hastalık, birinci dereceden bir yakının ölümü gibi durumların belgelenmesi koşuluyla kamp başlangıç tarihine bakılmaksızın kayıt ücreti 200 TL. kesinti ile geri ödenir.
  5. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllü kamp tercihlerini bildirmemiş ya da Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından henüz bir kampa yerleştirilmemişse, toplam kayıt ücreti 200 TL. kesinti ile geri ödenir. “İade talebinin fatura ibrazı ile birlikte yazılı olarak yapılmasını takriben 15 iş günü içerisinde iade gerçekleştirilecektir.”
  6. 2 ve daha çok kampa kayıt yaptırıp da, bu başvuruların birini ya da tümünü iptal edenlerin geri ödeme koşulları için “d ve “e” maddeleri uygulanır ve iptal ettirdikleri kamplarının başlangıç tarihi esas alınır.
  7. Kayıtlar gelecek seneye kesinlikle aktarılamaz. Gönüllü, yerleştiği ama sonradan iptal ettiği kamp yerine bir başka kampa gitmek isterse, 200 TL. fark ödeyerek bu hakkını aynı yılın 31 Aralık tarihine kadar kullanmalıdır. Bu durumda gönüllü, yeni kampında ek ücret farkı varsa bunu da ev sahibi kuruma ödemekle yükümlüdür.
  8. Kaydını iptal edip, kayıt koşulları gereği yatırdığı kayıt ücretini alamayacak gönüllüler, kendisi yerine kampa gidecek bir arkadaşına/yakınına kayıt hakkını devredebilir. Ancak bu kişi kamp kayıt hakkını burs olarak kazanmışsa hakkını bir başkasına devredemez.
  9. Geri ödemelerde GENÇTUR / Gönüllü Hizmetler Derneği ya da temsilcisi kuruluş tarafından kesilmiş olan faturanın  geri verilmesi gerekmektedir. Lütfen faturanızı kaybetmeyiniz. Geri verilemeyen faturaya ödeme yapılmaz.
  10. Gönüllü Hizmetler Derneği’nin aldığı kayıt ücretinin karşılığı, gönüllünün yurtdışında bir kampa yerleştirilmesi ve adına bir davetiye getirtilmesidir. Bu nedenle Gönüllü Hizmetler Derneği, gidilen ülkedeki gönüllü kuruluştan kaynaklanan sorunlar ve zorunluluklar nedeniyle oluşan, proje değişikliği, kamp iptali nedeniyle yer değişikliği vb. aksaklıklardan sorumlu değildir. Gönüllü Hizmetler Derneği’nin sorumluluk alanı dışındaki bu tür durumlarda kayıt ücretlerinden geri ödeme söz konusu değildir. Gönüllüler, bir kampa yerleştirilme ya da davetiye getirtilmesi konusunda yaşanacak aksaklıklar dışında Gönüllü Hizmetler Derneği’ni sorumlu tutmayacaklarını peşinen kabul ederler. Gönüllü Hizmetler Derneği de gönüllülerin mağduriyetlerini en aza indirgemek için kampı düzenleyen kuruluşla yazışarak elinden geleni yapacaktır.
 9. Gönüllü Hizmetler Derneği’den kaynaklanan bir nedenle kampa yerleştirilememeniz durumunda Ön Kayıt ve Kesin Kayıt bedelleri 200 TL’lik kesinti ile geri ödenir.
 10. Gönüllüler, yurt dışına çıkmadan önce (yeşil pasaportlu olsalar dahi) seyahat ve sağlık sigortası yaptırmış olmalıdır. Seyahat sırasında bagaj kaybı, kamplarda oluşabilecek hırsızlıklar, eşya, para ve pasaport kaybı, sağlık sorunları ve hastane giderleri ancak bunları kapsayan bir sigorta yaptırılmış olması durumunda ve sigorta şirketine gerekli belgelerin verilmesi sonucunda sigorta şirketi tarafından geri ödenir. Gönüllü bu konuda Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından bilgilendirildiğini ve uyarıldığını, Gönüllü Hizmetler Derneği ya da kampı düzenleyen kuruluşların bu konuda bir sorumluluğu olmadığını en baştan kabul eder.
 11. Gönüllü, aynı kampa gideceği diğer kişilerle e-posta adreslerinin ve telefon numarasının paylaşılmasını, kendisi ya da ev sahibi kampçı kuruluşun Gönüllü Hizmetler Derneği’ne ileteceği kamp fotoğraflarının broşürlerde, WEB sitelerinde, görsel ve soyal medya haber ve duyurularında kullanılmasını onaylar.
 12. Yukarıda yazılı kayıt ve geri ödeme koşullarını kabul ettiğimi onaylar, başvuru belgesinde verdiğim kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler nedeniyle oluşacak aksaklıklardan Gönüllü Hizmetler Derneği’ ni sorumlu tutmayacağımı, verdiğim e-posta adresine toplu duyuruların ve Gönüllü Hizmetler Derneği bültenlerinin yollanmasını beyan ve kabul ederim.

İPTAL VE GERİ ÖDEME KOŞULLARI

18 YAŞ ALTI (18 üstü için tıklayınız)

 1. Kayıt ücreti ödemelerinde ilk taksit “Ön Kayıt Ücreti”, ikinci taksit “Kesin Kayıt Ücreti” olarak adlandırılır.
 2. Yurtdışı “18 Yaş Altı Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları”na kayıt olan gönüllü adayları, Gönüllü Hizmetler Derneği’ne en az 3 ülkeden 10 kamp seçeneği vermek zorundadır. İlk seçeneği olan ülkede kendilerine uygun kamp bulamayan gönüllüler diğer ülkelerdeki kamplara yerleştirilir. Gönüllü Hizmetler Derneği yalnızca en az 3 farklı ülkeden seçtiği kampların hiç birinde bir kampa yerleştiremediği gönüllülerin kayıt ücretlerini 200 TL’lik bir kesinti ile geri öder.
 3. Seçilen kamp sayısına bakılmaksızın yalnızca 1 ülkeden seçim yapılması, en az 3 farklı ülkeden kamp seçeneği verilmemesi nedeniyle kampa yerleşememe durumunda geri ödeme söz konusu değildir. Temmuz ayı sonuna kadar yeni kampların açılması söz konusu olduğundan, yerleşemeyen gönüllülere, yeni gelen kamp duyuruları iletilerek bir kampa yerleşmeleri sağlanmaktadır. Bu nedenle geri ödemeler ancak hiç bir kamp seçeneğinin kalmadığı 31 Temmuz’dan sonra yapılmaktadır.
 4. Kayıt olanlar, Gönüllü Hizmetler Derneği kayıt ücretinin dışında ev sahibi kuruluşların da 18 yaş altı kamplar için ek bir ücret aldığını ve bu ek ücretlerin ülkesine ve kampına göre 50-600 Euro arasında değiştiğini bilerek kayıt olmalıdır. Kuruluşlara önceden ve banka havalesi ya da kredi kartı yoluyla doğrudan ödenen bu ücretlerin ödenmesinden sonra yapılacak iptal başvurularında, bu ücretler Gönüllü Hizmetler Derneği’den talep edilemez. Bazı kuruluşlar bu ödemeyi kampa varışta nakit olarak almaktadır.
 5. Birlikte kampa gitmek isteyen 18 yaş altı gönüllü adayları ancak seçtikleri kamplarda yeterli sayıda kota bulunması koşuluyla aynı kampa yerleştirilebilirler. 1 kız + 1 erkek gönüllünün aynı kampa yerleşim şansı, 2 kız ya da 2 erkek gönüllüye göre daha yüksektir. Kamplarda ulus ve cinsiyet dengesinin gözetilmesi amacıyla konulan bu uluslararası kural nedeniyle, Gönüllü Hizmetler Derneği özellikle aynı cinsiyetteki 2 başvuruyu aynı kampa yerleştirmeyi garanti etmemektedir. Birlikte gitmenin mümkün olmadığı durumlarda başvuru sahipleri aynı ya da başka bir ülkede, aynı ya da farklı kamplara yerleştirilmeyi kabul etmiş sayılırlar.
 6. Kampa kayıt olmak vize garantisi sağlamaz. Herhangi bir nedenle vize alamayanlara kayıt ücretleri geri ödenmez. Ancak kaydı eğer o tarihte boş yer varsa 18 yaş altı kampı olan bir başka ülkeye ya da vize istemeyen bir ülkeye aktarılır. Bu ülkeden de vize alınamazsa kayıt ücreti geri ödenmez. Bu yerleşim hakkı en geç kamp yılının 31 Aralık tarihine kadar kullanılmazsa, yanar. Gönüllü bu seçeneği istemezse kayıt ücreti geri ödenmez.
 7. Başvuru tarihi ile seçilen kampın başlangıç tarihi arasında 45 günden az bir zaman olması durumunda; kabul belgesinin postadan geç gelmesi, gönüllünün pasaportunu çıkartmamış olması ya da geç çıkartması, kabul belgesinin taranmış kopyasının konsoloslukça yeterli bulunmaması vb. herhangi bir nedenden vize alınamaması durumunda Gönüllü Hizmetler Derneği sorumluluk kabul etmez. Gönüllü zaman darlığından doğacak riskleri göze alarak başvurusunu yapmalıdır.
 8. Gönüllünün kendisinden kaynaklanan nedenlerle başvurusunun iptalini istemesi ya da kesin kayıt ücretini zamanında ödememesi nedeni ile başvurusunun Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından iptal edilmesi durumunda:
 9. Ön kayıt yaptırdığı halde Şubat ayı sonuna kadar ikinci taksitini ödemeyenlerin kayıtları dondurulur. Gönüllü eğer daha sonra ödeme yaparsa kaydı yeniden işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez. Kaydını iptal etmek isterse, ödemiş olduğu ön kayıt bedeli faturayı iade etmesi koşulu ile 200 TL’lik bir kesinti ile geri ödenir.
 10. Kayıt ücretinin tümünü ödediği halde kamp seçim tercihlerini Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından belirlenen süre içinde göndermeyenler ile en az 3 ülkeden ve yeterli sayıda tercih bildirmediğinden kampa yerleştirilemeyenlerin kayıtları dondurulur. Gönüllü eğer daha sonra yeni kamp seçimlerini eksiksiz olarak Gönüllü Hizmetler Derneği’ne iletirse kaydı yeniden işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez.
 11. Dondurulmuş ya da başvuru sahibi tarafından iptal edilmek istenen kayıtlar bir sonraki seneye aktarılamaz. Ancak gönüllü gerekli ödemeyi ya da kamp seçimini belirtilen tarihten sonra ama aynı yıl içinde yaparsa kaydı yeniden işleme konur.
 12. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllünün yerleştirildiği kampın başlamasına 30 günden çok zaman varsa, toplam kayıt ücretinden 400 TL geri ödenir. Kampın başlangıç tarihine 30 günden az zaman kalmışsa kayıt ücreti geri ödenmez. Ancak seyahat etmeye engel oluşturacak bir kaza, hastalık, birinci dereceden bir yakının ölümü gibi durumların belgelenmesi koşuluyla kamp başlangıç tarihine bakılmaksızın kayıt ücreti 200 TL’lik kesinti ile geri ödenir.
 13. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllü kamp tercihlerini bildirmemiş ya da Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından henüz bir kampa yerleştirilmemişse, kayıt ücreti 200 TL kesinti ile geri ödenir. “İade talebinin fatura ibrazı ile birlikte yazılı olarak yapılmasını takriben 15 iş günü içerisinde iade gerçekleştirilecektir.”
 14. 2 ve daha çok kampa kayıt yaptırıp da tüm başvurularını iptal edenlerin geri ödeme koşulları için “d” ve “e” maddesi uygulanır ve iptal ettirdikleri kamplarının başlangıç tarihi esas alınır.
 15. Kayıtlar gelecek seneye kesinlikle aktarılamaz. Gönüllü yerleştiği ve sonradan iptal ettiği kamp yerine bir başka kampa gitmek isterse, 200 TL fark ödeyerek bu hakkını aynı yılın 31 Aralık tarihine kadar kullanmalıdır. Bu durumda gönüllü, yeni kampında ek ücret farkı varsa bunu da ev sahibi kuruma ödemekle yükümlüdür.
 16. Kaydını iptal edip, kayıt koşulları gereği yatırdığı kayıt ücretini alamayacak olan gönüllüler, kendisi yerine kampa gidecek bir arkadaşına/yakınına kayıt hakkını devredebilir.
 17. Geri ödemelerde Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından kesilmiş olan faturanın  geri verilmesi gerekmektedir. Lütfen faturanızı kaybetmeyiniz. Geri verilemeyen faturaya ödeme yapılmayacaktır.
 18. Gönüllü Hizmetler Derneği’nin aldığı kayıt ücretinin karşılığı, gönüllünün yurtdışında bir kampa yerleştirilmesi ve adına bir davetiye getirtilmesidir. Bu nedenle Gönüllü Hizmetler Derneği, gidilen ülkedeki gönüllü kuruluştan kaynaklanan sorunlar ve zorunluluklar nedeniyle oluşan, proje değişikliği, kamp iptali nedeniyle yer değişikliği vb. aksaklıklardan sorumlu değildir. Gönüllü Hizmetler Derneği’nin sorumluluk alanı dışındaki bu tür durumlarda kayıt ücretlerinden geri ödeme söz konusu değildir. Gönüllüler, bir kampa yerleştirilme ya da davetiye getirtilmesi konusunda yaşanacak aksaklıklar dışında Gönüllü Hizmetler Derneği’ni sorumlu tutmayacaklarını peşinen kabul ederler. Gönüllü Hizmetler Derneği de gönüllülerin mağduriyetlerini en aza indirgemek kampı düzenleyen yabancı kuruluşla yazışarak elinden geleni yapacaktır.
 1. Gönüllü Hizmetler Derneği’dan kaynaklanan bir nedenle kampa yerleştirilememeniz durumunda Ön Kayıt ve Kesin Kayıt bedelleri 200 TL’lik kesinti ile geri ödenir.
 2. Gönüllüler, yurt dışına çıkmadan önce (yeşil pasaportlu olsalar dahi) seyahat ve sağlık sigortası yaptırmış olmalıdır. Seyahat sırasında bagaj kaybı, kamplarda oluşabilecek hırsızlıklar, eşya, para ve pasaport kaybı, sağlık sorunları ve hastane giderleri ancak bunları kapsayan bir sigorta yaptırılmış olması durumunda ve sigorta şirketine gerekli belgelerin verilmesi sonucunda sigorta şirketi tarafından geri ödenir. Gönüllü bu konuda Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından bilgilendirildiğini ve uyarıldığını, Gönüllü Hizmetler Derneği ya da kampı düzenleyen kuruluşların bu konuda bir sorumluluğu olmadığını en baştan kabul eder.
 3. Yukarıda yazılı kayıt ve geri ödeme koşullarını kabul ettiğimi onaylar, başvuru belgesinde verdiğim kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler nedeniyle oluşacak aksaklıklardan Gönüllü Hizmetler Derneği’ni sorumlu tutmayacağımı beyan ve kabul ederim.