Gönüllü Okulu

> Hakkımızda
> Temel Değerlerimiz
> Ekibimiz
> Faaliyet Raporları
> Öğrenme Yoldaşımız Olmak İsterseniz?
> Destekçimiz Olmak İsterseniz
> İletişim

Hakkımızda

Gönüllü Okulu olarak, toplumda aktif yurttaş bilincini arttırmak için düşünen, araştıran, evrensel değerleri yerel çözümler ile birleştiren aktif yurttaşların sayısını arttırmayı hedefliyoruz.

Çünkü toplumda özgür düşünebilen, düşüncelerini doğru yerde doğru tavırla doğru zamanda  uygulamaya geçiren kişi ve kurumlara ihtiyaç vardır.

Aynı şekilde Sivil Toplum Kuruluşlarında savunuculuktan iletişime, kaynak geliştirmeden planlamaya kadar farklı kısımlarında nitelikli ve bilinçli gönüllü ve ücretli çalışan ihtiyacı bulunmaktadır. Sivil toplum ve gönüllülük konusunda eğitim veren yapıların sayısı oldukça kısıtlı ve istenen dinamik, farklı bakış açılarıyla yaklaşan ve herkesi kapsayıcı olmak konusunda yeterli değildir.  Bu yüzden Gönüllü Okulu, dünyanın her yerinden ulaşılabilecek çevrimiçi ortamda, öğrenme yoldaşlığına dahil olmak isteyen bütün uzman ve gönüllü paydaşlar ile birlikte toplumda sürdürülebilir yaşamı sağlamak için bilinçli aktif yurttaş katılımı arttırmak için kurulmuştur.

Temel Değerlerimiz

  • Öğrenme Yoldaşlığı
  • Tarafsızlık
  • Ayrımcılığa Karşı Eşitlik
  • Disiplinler Arası Öğrenme
  • Yaratıcılık

Ekibimiz

Faaliyet Raporları

20 Ekim 2020’de faaliyete başlayan Gönüllü Okulu’nun 1. Yıl Faaliyet Raporuna ÇOK YAKINDA buradan ulaşabileceksiniz.

Öğrenme Yoldaşımız Olmak İsterseniz

1 – GÖNÜLLÜ OLABİLİRSİNİZ;

Gönüllü Okulu’nda herkes gönüllüdür.
Gönüllü olmak isteyen kişilerin alanında deneyimli olması istenmektedir.
Onun için siz de bu linkteki gönüllü başvuru formunu doldurabilirsiniz.
Gönüllü Havuzumuzda sizin deneyim sahibi olduğunuz konularda ihtiyacımız olduğunda sizinle iletişime geçilecektir.

2 – KONUK KONUŞMACI

Eğer  sivil toplum, paylaşım kültürü, sosyal girişimcilik öğretimi konusunda birikiminiz var ve bunu başkalarıyla paylaşma istiyorsanız lütfen buradaki linkten konuk konuşmacı başvuru formunu doldurunuz. En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

Destekçimiz Olmak İsterseniz

1 – ASKIDA EĞİTİM BURSU

Çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen eğitimlerimiz ile Türkiye’nin dört bir yanından eğitime erişme konusunda güçlük çeken gençlere ASKIDA EĞİTİM bırakabilirsiniz. Buradan detaylı bilgiye ulaşabilir ve katkıda bulunabilirsiniz.

2 – SEVDİKLERİNİZE EĞİTİM HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

Gönüllü Okulu olarak gerçekleştirdiğimiz Farkındalık ve Güçlendirme Eğitimlerini sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Aldığınız eğitim kartı ile istediği bir eğitime katılma şansı yakalayabilir. Buradan eğitim hediye kartlarımıza ulaşabilirsiniz.

3 – BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ

Gönüllü Okulu’nun faaliyetlerinin sürdürülebilirliği için bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Buradan bağış linkine ulaşabilirsiniz.

İletişimWeb Sitemiz:

E-Posta:gonullu.okulu@gonulluhizmetlerdernegi.org

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Instagram
Facebook
LinkedIn
Twitter