Yörenizde Kamp Düzenlemek İster Misiniz?

Gönüllü Hizmetler Derneği’nin yurt içinde düzenlediği Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları’ndan birini kendi yörenizde düzenlemek isterseniz;

  1. Kamp süresince gönüllülerin çalışabileceği kamu yararına bir iş vermelisiniz. Örnekler için Eski Kamplar sayfasına bakınız.
  2. İki hafta süresince gelecek gönüllülerin konaklama gereksinimlerini karşılamalısınız. Konaklama konusundaki ölçütümüz, kalınacak yerin kız ve erkeklerin ayrı odalarda kalabileceği, varsa yemek ve toplantılar için ayrı bir bölümü olan, duş ve tuvaleti olan, güvenli bir bina olmasıdır. Gönüllüleri bir otelde yatırmak zorunda değilsiniz. Ancak tüm grubun bir arada, aynı binada kalması gerektiğinden gönüllüleri aileler yanında da konaklatmıyoruz. Köylerde genellikle okullarda kalıyoruz ve yere serilen halı, kilim, hasır üzerinde uyku tulumlarında uyuyoruz. Duş ve tuvaletleri gerekirse nöbetleşe kullanabiliriz. Hatta hiç duş yoksa birlikte farklı çözümler de üretebiliriz.
  3. İki hafta süresince gelecek gönüllülerin yemek gereksinimlerini karşılamalısınız.Yemekler konusunda da özel bir isteğimiz yok. Önemli olan tüm gruba yetecek ve doyurucu bir yemek sunmaktır. Yemeklerin hazırlanmasında değişik seçenekler uygulanabilir:
  • Her gün ya da her öğün farklı bir ya da daha fazla aile gruba evlerinde yemek sunabilir.
  • Grup yemeklerini varsa belediyenin, kaymakamlığın ya da bir başka kurumunun misafirhanesinde yiyebilir.
  • Yemek bir okulun yemekhanesinden karşılanabilir.
  • Gıda maddeleri ve mutfak malzemelerinin verilmesi koşuluyla gönüllüler kendi yemeklerini kendileri yapabilir.

Yukarıdaki koşulları sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, sizinle işbirliği yapabilmemiz için lütfen 0212 – 244 62 24’dan 112’yı tuşlayarak Barış Bilim ile görüşünüz. Ya da workcamps.in@gonulluhizmetlerdernegi.org’a yazınız.