Kayıt Koşulları

Ekonomik koşulların özellikle öğrenciler ve gençler için gittikçe zorlaştığı ülkemizde, maddi olanakları yurt dışındaki kamplara gitmeye elvermeyen gençlere benzer bir olanağı ülkemizde sunmak amacıyla Gönüllü Hizmetler Derneği  olarak 18 yaş üstü yurt içi kamplarımızda kayıt ücreti almıyoruz.

Yabancı dilini ilerletmek, farklı kültürlerden yaşıtlarıyla tanışarak farklı kültürleri tanımak, kendi ülkesi ve halkı için gönüllü çalışmalara katılmak isteyen gençlerimiz,   düzenlediğimiz yurt içi uluslararası gönüllü çalışma kamplarımıza  herhangi bir kayıt ücreti ödemeden katılabilirler. Ancak, 18 yaş altı, aile kampı, sanat kampı ve tarhana-salça kampı gibi temalı kamplar bu kapsamın dışındadır.

Yurt içi kamplarına katılabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak, iletişim kuracak kadar İngilizce bilmek, Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından düzenlenen gönüllü eğitimlerine ve mayıs ayında düzenlenen hafta sonu eğitim kampına katılmak gerekiyor.

KAYIT TARİHİ

Yurt içi kamplarının programı  her yıl mart ayı başında WEB sitemizde yayımlanmaktadır. Yurt içi kampları için son başvuru tarihi 15 Mayıs’tır.

Kamp yerleşimleri mayıs ayındaki hafta sonu Hazırlık Kampı sonrasında yapılır. Bu kampa katılmayanlar, kampa alınmaz.