2015

Emrecan Adalısoy/İtalya/ 2015

Şöyle diyeyim. Geçen sene İspanya’ya COCAT kuruluşuyla gitmiştim ve çok memnun kalmıştım. Bu sene İtalya’da hiç istediğim gibi olmadı. Bu işler biraz da şans. Her kamp birbirine benzemiyor. Kamp liderleri çok ilgisizdi. Herkesin çalışma saatleri farklıydı. Bu yüzden kaynaşmak zor oluyordu. Ayrıca etkinlikler çok sınırlıydı. Oysa geçen sene sıkılmaya fırsat bulamıyorduk. Her zaman bir etkinlik vardı.

Emre Can Ağatay/İspanya/ 2015

Harika bir tecrübeydi. Gerek uçak bileti, gerek kamp konusunda(Murat abi) yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Sercan Akgül/Finlandiya/ 2015

Her şey için teşekkürler ?

Sercan Akgül/Finlandiya/2015

Kamp gerçekten harikaydı. Ben daha önce yurtdışına çıkmamıştım. Bu çok iyi bir fırsat oldu ve özgüvenim arttı. Bence herkes ilk deneyimini böyle yaşamalı ki kendine olan güvenini artırsın. Her şey için teşekkürler yeni projelerde görüşmek dileğiyle…

Hasan Akkuş/ispanya/2015

Kamp şartları ve kamp lideri çok iyiydi ama kampa gelen insanlar o kadar iyi değildi. Kampta çok fazla İspanyol vardı ve kendi aralarında İspanyolca konuşuyorlardı.

Gülgün Arıkan/Fransa/2015

Yurtdışında gönüllü olarak çalıştığımla ve bu kampa katıldığımla ilgili bir sertifika verilmedi ama başka organizasyonlara başvuruda kullanmak için buna ihtiyacım var. Gençtur olarak sertifika verebiliyor musunuz?

Eda Atasoy/Fransa/2015

Ben kamptan çıktım ve bir de İnterrail yaptım. Kamp o kadar güzeldi ki anlatamam. Böyle bir fırsatı tanıdığınız için çok teşekkür ederim. Hayatimin en güzel bir ayıydı. Size minnetarım. Teşekkürler Gençtur.

Tekin Atay/Almanya/2015

Kampın bana çok katkısı oldu. Özellikle dil ve yabancı arkadaşlar edinmemi sağladı. Yeni kültürleri tanıma ve yeni yemekler yeme şansına sahip oldum. Şu anda dünyanın 8 ülkesinde arkadaşlarım var artık. Gençtur ise maddi boyutunu ikinci plana atmış , manevi boyutunu kendine görev edinmiş gerçekten ülkemizde görülecek ender kuruluşlardan birisidir. Her türlü konuda çok yardımları dokundu ve sürekli pozitif olarak bizi yönlendirdiler. Teşekkürler GENÇTUR.

Selen Avcı/Çek Cumhuriyeti/2015

Soruları yeterli bulduğum için üzerine ekleyebileceğim başka bir şey yok. Güzel bir kamp deneyimi yaşattığınız ve keşke katılmaya daha önce başlasaydım dedirttiğiniz için teşekkürler…

Alican Aydemir/Avusturya/2015

Harika bir kültür tanıma fırsatı yarattığınız için teşekkürler. ?

İrem Aydemir/Tayvan/2015

Tayvan’da geçirdiğim süre bana çok fazla şey kattı. Avrupa’da ve Orta Amerika’da da kamp yaptim ama Tayvan’daki kültür ve insanlar beni çok fazla etkiledi. Meksika da buna dahil aslında. Avrupa’da olmayan sıcakkanlılık ve dayanışmayı iliklerime kadar hissettim. Hepimiz dünyanın farklı yerlerinden geliyorduk ama ortak bir paydada buluştuk ve şahsen ben kişisel sorunlarımın çok küçük, önemsiz şeyler olduğunu ve farklılıklarımıza rağmen dünya üzerindeki herkesin paylaşabilecek bir şeyleri olduğunun, herkesin birbirine olumlu katkısı olacağının farkına vardım. Belki bu üç kampın kumulatif bir etkisidir, bilemiyorum ama en vurucusu Tayvan oldu ? Kampın amacı ilköğretim ve lise cağındaki, sorunları olan çocuklara yardım etmek, onlara öğretici aktiviteler hazırlamaktı. Her birimiz ülkelerimizi tanıttık, sunumlar yaptık hatta ben oryantal dansı yaptım ? Birçoğu İngilizce bilmiyordu hatta yerel gönüllülerin de çoğu İngilizce bilmiyordu ama inanın neredeyse hiç iletişim sıkıntısı çekmedik çünkü herkes yaptığımız şeyin güzelliğinin ve öneminin farkındaydı. Kampın son günü çocukların aileleri ve TFCF’nin başkanı da bize katildi. Kamptan ayrılırken yalnızca 14 günü birlikte geçirdiğim insanlar sanki can dostumdu. Şimdi hepsini ayrı ayrı özlüyorum. Çünkü kamp suresince istisnasız herkes kendi sorunlarını, yaşadığı zorlukları (yolculuk, yemek, hastalık vb.) yansıtmadan kendini yaptığımız işe ve diğer kampçılara yardımcı olmaya adamıştı. Bu bence çok büyük bir özveri ve aslında hepimizin yapması gereken bir şey. Bölümüm (Uluslararası ilişkiler) ve gelecek planlamalarım (Birleşmiş Milletler veya bir STK’da profesyonel bir görev almak ya da akademide ilerleyip üniversite profesörü olmak) gereği şimdiye kadar farklı kıtalarda kamp yapmaya özen gösterdim. Bundan sonraki durağım yine farklı bir coğrafya. Aklımda Afrika ya da Okyanusya var. Gençtur için de söylenecek pek fazla bir şey yok. Harika işler çıkarıyorsunuz ve bu bahsettiğim şeylerin çoğalmasına katkı sağlıyorsunuz. Bundan daha güzel ne olabilir ? İyi çalışmalar diliyorum. Bir sonraki kamplarda görüşmek dileğiyle.

Meryem Aydın/Türkiye/ 2015

Gençtur bir harika ?

Yaren Ece Aydoğdu/Çek Cumhuriyeti/2015

Çok güzel bir deneyimdi. Teşekkürler.

Hakan Aygör/Almanya/2015

Her şey için teşekkür ediyorum.

Ayşegül Baştaş/Belçika/2015

Gelecek sene tekrar aynı kampa gitmek isteyecek kadar güzel bir kamp deneyimi yaşadım. Böyle bir kamp ağını sunduğu için Gençtur’a teşekkürler ancak başvuru ve hazırlık sürecinde daha geniş bilgi ve yönlendirme olmalı. Beraber gittiğim arkadaşım Belçika vizesi konusunda ciddi sıkıntılar yaşadı.

 

Yasemin Baykal/Almanya/2015

Gittiğim gönüllü kamp sayesinde hayatımın en güzel tecrübesini yaşadım. Gençtur’a teşekkür ediyorum.

Yunus Emre Bekçi/Polonya/2015

Her şey için teşekkür ederim. Özellikle Murat Bayraktar’a. Onun sayesinde istediğim bir kampa yakın arkadaşımla katıldım.

Ceren Bigay/Fransa/2015

Sizi seçtiğim için öylesine pişmanım ki benim hem maddi hem manevi zarara soktunuz. Bodrumda paşalar gibi tatil yapabilirdim ama Fransa’ya günübirlik gidip geldim. Facebook’ta yaptığım yorum için bana ulaşıp Gençtur’u soranlara kötülüyorum. İnşallah hiç kimse memnun kalmaz.

Barış Bilim/İspanya/2015

2013 ve 2015 yurtdışı kampçısı olduğum Gençtur benim kendime güvenimi arttırmamda ve iletişim becerilerimin gelişmesinde büyük katkılarda bulundu. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Berna Birtan/Fransa/2015

Gerçekten çok mutlu bir yaz geçirdim, Gençtur’daki herkese yardımları için teşekkürler, bundan daha iyisini bile yapabileceğinizi biliyorum ?

Hemdem Rodi Bozan/Sırbistan/2015

Kamp katılım ücretinin biraz daha azaltılması gerektiğini düşünüyorum.

Eren Bozkurt /Rusya/2015

Tek kelimeyle her şey mükemmeldi! İyi ki kampa katılmak için aracı olarak Gençtur’u seçmişim. Teşekkürler

Özlem Can/İtalya/2015

Gençtur’a bana böyle güzel bir kamp dönemi yaşattığı için çok teşekkür ederim. İtalya’daki organizasyonda her ne kadar bir takım eksiklikler, sıkıntılar olsa da, genel olarak baktığımızda güzel bir kamptı. Pek çok farklı ülkeden arkadaş edindim, ve hiç tatmadığım deneyimler yaşadım. Umuyorum bu son olmaz ?

Muserref Cetinkaya/Fransa/2015

Her ne kadar vize gibi konularda sıkıntı yaşamış olsam da asla unutamayacağım müthiş bir deneyimdi. Teşekkürler..

Okan Ceylan/Almanya/2015

Kamp ücreti 200 Euro olmasa belki yılda iki kampa katılabilirim fakat ücret fazla.

Dilan Coşgun/Fransa/2015

Yurt dışında kampa katılmak çok farklı ve güzel bir tecrübeydi. Gençtur sayesinde yakaladığım bu fırsat için Gençtura çok teşekkür ederim. Bu konuda yetkili ve etkin bir kurum.

Emre Cukur /Fransa/2015

Çok memnun kaldım. Gençtur’u bütün arkadaşlarıma tavsiye ettim ve bir sürü deneyim kazandığım için çok mutlu oldum.

Zeliha Çetin/Almanya/2015

Beklediğimden daha güzel bir kamp geçirdim. Her şey çok güzeldi.

Füsun Çetinel/Slovakya/2015

Bizlere dünyanın kapılarını açtığı için teşekkür ederim.

Aslı Elif Demir/Sırbistan/2015

Kampa gelen diğer arkadaşlarımın kendi aracı kuruluşlarına bizden çok daha az ücret ödediklerini öğrendim. Fiyatlarda bir iyileştirme yapılırsa ülkemizden daha çok kampçı çıkacağına eminim. Görüşmek üzere ?

Umut Demirkol/İspanya/2015

Gençtur ailesine sonsuz teşekkürler diliyorum.

Tümay Dicle/Almanya/2015

Çok teşekkür ederim. Hayatımın en güzel tatiliydi ?

Bilgehan Dinç/Çek Cumhuriyeti/2015

Kamp fikrini daha önce Gençtur ile Fransa’da kampa giden bir arkadaşımdan duymuştum. Daha sonra araştırdığımda Gençtur’a konuşmaya gittim ve aklımdaki birçok sorunun cevabını kısmen aldım. Bu konuda çalışanlar oldukça yardımsever davrandılar. Kampların bana göre en önemli yanlarından biri farklı kültürlerden ve milletlerden insanların birbirini tek bir aile gibi kabul edip birçok önyargının yıkılmasıdır. Bu açıdan ülkemizde uluslararası kampların düzenlenmesinin ülkemizin olumlu tanıtımına büyük katkısı olacağını düşünüyorum.

Esra Durmaz/Çek Cumhuriyeti/2015

Kampta harika vakit geçirdim. Benim gibi doğayı seven ve zorluklardan yılmayan insanlarla tanıştım. Hiçbir şekilde ayrımcılığa maruz kalmadım ve insanların birbirlerine karşı ne kadar önyargısız olduklarını gördüm. Ülkem hakkında sorulan sorular bana ne kadar bilgisiz olduğumu gösterdi ve kendimi geliştirmeye karar verdim. Kamp kaydı sırasında Murat Bey bana çok yardımcı oldu. Her konuda bilgilendirdi. Teşekkür ediyorum ?

Ali Tunç Dursun /Polonya/2015

Gerçekten çok iyi ve sıkı arkadaşlıklarım oldu. Eğer aksilik olmazsa yine katılmak isterim.

Tolga Eker/Almanya/2015

Gittiğim kamp gerçekten benim için başka bir dünyaydı. İnanılmaz eğlendim ve şahane arkadaşlar tanıdım. Ayrıca gönüllü olarak çalışmak beni çok çok mutlu etti. Ayrıca Gençtur’daki çalışanlar çok ilgililer. Her şey şahaneydi.

Alp Eren Erkan/Fransa/2015

Gençtur sayesinde bu kampa katıldığım için gerçekten çok mutluyum. Bana inanılmaz eşsiz arkadaşlık ilişkileri, genel kültür, özgüven ve deneyimler kazandırdı. Bu kuruluşu çevremdeki arkadaşlarıma da şiddetle öneriyorum. Bu unutulmaz anları yarattığınız ve yaşattığınız için teşekkür ediyorum.

Ekin Çağdaş Eylül/Fransa/2015

Her şey için teşekkür ederim.

İlke Fidan/Portekiz/2015

Çok güzel bir deneyim oldu benim için farklı bir ülkede farklı ülkelerden insanlarla olmak, değişik kültürler tanımak eşsiz bir deneyimdi . Böyle bir imkanı sağladığınız için teşekkür ederim.

Necla Gülen/Polonya/2015

Benim ilk kampım ve benim için unutulmaz bir deneyimdi. Polonya’da Glaz adında köy denilebilecek bir muhitte bulunan, genç ve çocuklar için kamp olanağı sunan kamp merkezim; bana ,harika insanlar ve iyi arkadaşlıklar kazandırdı. Unutamayacağım anılarım da cabası… Teşekkürler GENÇTUR.

Deniz Güler Hollanda

Kayıt ücretiniz çok pahalı.

Alper Güngör/Almanya/2015

Diğer ülkelerden gelenlerin 30,40,50 maksimum 100 Euro kayıt ücretiyle gelirken bizim 225 Euro’ya gelmemiz çok hoş bir durum değil. 50 Euro veya daha ucuz olsa gidebildiğim kadar giderim ancak bu durumda bir hayli lüks kaçıyor.

Dilan Günsen/Fransa/2015

Gençtur’u seviyoruz. Teşekkürler!!

Fırat Cem Gürbey/Fransa/2015

Çok anlayışlı bir ekipsiniz. Her şey için teşekkür ederim.

Avni Güven/Rusya/2015

İsimlerini tam hatırlamıyorum ama Murat Bey ile uçak biletime yardımcı olan hanımefendiye teşekkürler.

Şevket Güvendik /Ukrayna/2015

İsminde bulunduğu gibi gerçekten gençler için yararlı birden fazla seçeneği olan güzide bir kuruluş.

Ata Meriç Hanisoğlu/Türkiye/2015

Her şey inanılmaz güzeldi. Teşekkürler Gençtur.

Doğan Can Hasanoğlu/Fransa/2015

Desteklerimi ve teşekkürlerimi içtenlikle iletiyorum.

Mert Ercan İnal/Portekiz/2015

Güzel bir organizasyon. Geçen sene katılamamıştım ama bu sene dahil oldum bu organizasyona ve devam edeceğim. Gerçekten paylaşılacak ve öğrenilecek çok şey var ?

Ecem Kahraman/Finlandiya/2015

Her şey için çok teşekkürler. Sadece kamp tercihleri döneminde daha ayrıntılı bilgi alabilmeyi tercih ederdim.

Ceminay Kara/Fransa/2015

Fotoğraf eksikliği var. Yani kampa giderken nasıl bir yere gideceğimi bilmiyordum. Boş yere tulum ve mat getirdim listede var diye. Meğer dormitory sistemi varmış boşuna taşımış oldum.

Berk Karabağ/Almanya/2015

Kamp gayet keyifliydi. Bazı çalışanların iletişiminde biraz problem olsa da Gençtur ‘un böyle güzel organizasyonlara yönlendirmesi çok güzel; bunun için teşekkür ederim.

Yusuf Karacan/Fransa/2015

Herkese tavsiye ederim.

Zeynel Abidin Karakoç/Almanya/2015

Hayatımdaki en güzel yazı yaşattığı için tüm Gençtur yetkililerine cooook cooook teşekkür ederim.

Hasibe Beyza Kasapoglu/Belçika/2015

Tecrübelerim hakkında bilgi vermeyi çok isterdim fakat bu sene üniversite sınavı nedeniyle maalesef fazla zamanım yok. Kısacası şunu söyleyebilirim; Gençtur’la 2 kez kampa gittim ve ikisi de birbirinden güzel, eğlenceli kamplardı.

Mustafa Kazakoğlu/Almanya/2015

Çok güzel bir kamp dönemi geçirdim. Her şey harikaydı. Gençtur da çok ilgilendi. Her sorumun cevabını da aldım. Teşekkürler.

Ebru Kızılkaya/İzlanda/2015

Gerçekten çok güzel bir kamptı. İzlanda ya gidilebilecek en güzel zamanda gitmişim.

Gülbüke Kınay/İsviçre/2015

Daha iyi olabilir. Yetersiz buldum. Belki de yanlış kampı seçtiğim ve iyi bir tecrübe yaşamadığım için böyle düşünüyorumdur.

Seçil Kona/Bulgaristan/2015

Gittiğim kamp alanı ve diğer kamplarda insanların daha çok bilgilendirilmesini temenni ediyorum. Güvenlik önlemleri arttırılmalı. Ben yaşadığım darp edilme olayında başa ağır darbe aldım ve ölümden döndüm. Başka birilerinin yaşamasını istemiyorum.

Ecem Kök/İspanya/2015

Hizmet ve kamptan çok memnun kaldım, aşırı mutlu döndüm, ülkeme ve arkadaşlarıma önerdim. Önerdiğim bir arkadaşım da Fransa’da ki bir kampa kayıt oldu. İlerleyen yıllarda da gitmeyi maddi durumum el verdiği sürece düşünüyor ve istiyorum. Ülkemi kültürlerimizi en iyi şekilde tanıtmak için elimden geleni yaptım ve daha da fazlasını yapmak ve daha çok yerlere de taşımak istiyorum.

Deniz Küllü/İspanya/2015

Gençtur’a her şey için teşekkür ederim.

Gülçin Mete/ispanya/2015

İyi ki gitmişim dediğim bir kamp deneyimledim. Çok merak ettiğim İspanyol kültürünü öğrendiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kamp süresince herhangi bir problem yaşamadım. İçinde iş dışında çok fazla etkinlik barındıran bir kamptı. Bazen yorucu oldu ama yine de arkadaşlarımla çok iyi vakit geçirdim. Şimdiden onları ve kampı özledim.

Öyküm Selçuk Mumoğullarında/ispanya/2015

Kampın yeri haritada daha net belirtilse daha iyi olurdu bence

Ayşe Nur Namal/Ukrayna/2015

Gençtur bu süreçte gerçekten yardımcı oldu. Tüm mailler zamanında ulaştı ve bilgilendirmeler zamanında yapıldı. iç aksaklık yaşamadım. Ukrayna’yı, özellikle Lviv’i çok beğendim. Bu kamp olmasaydı sanırım görülecek yerler seçeneklerimin arasında olmazdı Lviv. Ama şimdi iyi ki gitmişim diyorum ? Bu deneyimi yaşattığı için Gençtur’a teşekkürler ?

Yasin Nar/Hırvatistan/2015

Çok çok güzel bir kamp geçirdim. İnanılmaz bir hayat tecrübesi edindim. Benim için çok değerli ve çok öğretici bir kamptı. Farklı kültürleri tanıma imkanım oldu. Dünyanın farklı yerinden arkadaşlar edindim. Birlikte insanlık adına, dünya adına güzel şeyler yaptık, birçok paylaşımda bulunduk. Geriye dönüp baktığımda gülümseyerek hatırlayacağım çok güzel anılarım oldu. Bu güzel deneyimi yaşamama aracı olduğu için Gençtur’a teşekkür ederim.

Rouhollah Nasirzadehdizaji/Italya/2015

İlk önce Gençtur’a tüm saygımı göstererek bu kurumda çalışanların hepsine çok teşekkür ediyorum. Kamp seçme, vize ve uçuş bilet konularında bana çok yardımcı oldular. Sonrasında gittiğim kampın tüm çalışanlarından çok teşekkür ediyorum. Bizim için (kampçılar) çok güzel, samimi ve eğlenceli bir ortam yaratmıştılar ve bizim Lucretili Natural Park’ta unutulmaz günlerimiz olduğuna inanıyorum. Hepinize teşekkürler…

Mert Ofluoğlu/Almanya/2015

Kamp burslarından haberim yoktu. Ne güzel bir şeymiş! Gençtur’a çok teşekkür ediyorum böyle güzel kamplara aracılık ettiği için… Ben her şeyden çok memnun kaldım…

Selen Onbaşı/Fransa/2015

Güzeldi ve herkesin denemesi gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum.

Erman Oymavut/Sırbistan/2015

Bu tür etkinliklere ev sahipliği yaptığınız için çok teşekkürler

Bülent Koray Öz/İtalya/2015

Kampa kayıt aşaması, kamp süreci ve sonrasında, İtalya’daki temsilci şirketten gönderilen kamp kabul mektubunun kampın başlamasından 2 gün önce Türkiye’ye ulaşması dışında hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Bu belgenin pdf. kopyasını ise ısrarlarım sonucu Gençtur’dan alabildim ve bu gecikme nedeniyle vize işlemlerimi ancak son haftada halledebildim.

Ceyda Ömür/Fransa/2015

Bu güzel kamp avantajı için Gençtur’a teşekkür ediyorum.

Alper Öner/Polonya/2015

Murat Bey’e çok teşekkür ediyorum. Kendisi gerçekten ilgili biri, Gençtur’dan da sağladığı bu imkanlardan dolayı çok memnun kaldım

Göksu Öner/Türkiye/2015

Yurt dışı kamplarında imkanı çok yeterli olmayanlara yardım etmenizi çok isterim; ediyorsanız da teşekkür ederim :))

Egenaz Su Özbek/Fransa/2015

Her şey çok güzeldi fakat kamp kâğıdında yazan işle gittiğimiz zaman yaptığımız iş aynı değildi. Kağıda duvar restorasyonu yazarken gittiğimizde çit boyama işini yapacağımızı öğrendik. Açıkçası şaşırdım; her ne kadar zevk almış olsam da seçtiğim kampı yapmayı tercih ederdim.

Arda Özcan/Çek Cumhuriyeti/2015

Kamp inanılmaz eğlenceliydi. Gerçekten çok iyi bir takımım vardı. Hayatımda geçirdiğim en iyi 15 gündü. Kamptan döndükten sonra birçok güzel anım ve arkadaşlar edindim ve Gençtur kamp öncesinde bütün evraklarımı toplamama çok yardımcı oldular onlara da çok teşekkür ediyorum

Kardelen Özdemir/Yunanistan/2015

Bir ömür katılacağım gibi görünüyor ?

Doğukan Özgen/Rusya, Hindistan/2015

Murat Bey’e ve Zafer Bey’e çok teşekkür ederim. İlgilendiler ve yönlendirdiler. Ulaşım konusunda yardımcı oldular. İletişim konusunda sıkıntım vardı(İngilizce problemdi benim için), yardımcı oldular. Ama artık daha iyiyim, kendi işimi Hindistan’da bile halledebiliyorum :)) İstanbul’da da buna benzer aktivitelerin yapılması güzel olur; yapılıyor mu bilmiyorum. Spor kampı, kültürel kamplar neden olmasın; Rusya’da, Hindistan’da var da İstanbul’da niye olmasın. İstanbul bu yönden çok şanslı. Bu projelerde yer alacak yetenekli insanlar da bulunur sanırım. Başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.

Ayşe Gece Özgül/İtalya/2015

Kamp süresince bir sürü problemle yasadık ve en önemlisi çalışırken yaralanmalar olmasıydı ve Ağustos ayında güneşin altında uzun saatler çalışmaktan dolayı güneş çarpması geçirdim. Bu durum kamp liderleri tarafından görmezden gelindi. Sağlanan yemeklerin yetersizliği hakkındaki şikayetler konusunda da hiçbir şey yapılmadı ve birçok kez dışarıda yemek yemek zorunda kaldık. İlk kampımda geçirdiğim harika zamanı tekrar yasamayı umarak gittiğim bir seyahatten hayal kırıklıklarıyla döndüm ve bu durumun değerlendirilmesini diliyorum.

Öykü Pırnar/Almanya/2015

Bana bunları yaşattığınız için çok teşekkürler ?

Medine Sakci/Fransa/2015

İlk defa katılmama rağmen çok eğlendim. Benim için çok güzel deneyim oldu o yüzden çok mutluyum.

Elif Sargut /Japonya/2015

Gençtur’a bizlere güzel deneyimler yaşama şansı sunduğu için minnettarım. Herkes gerçekten çok ilgili ve yardımsever. Gençtur ile keşke daha önce tanışmaya fırsatım olsaydı. Her şey için teşekkürler.

Cem Burak Sıtkı/Ukrayna/2015

Kamp düşündüğümden daha eğlenceli, hareketli ve heyecanlıydı. Öncelikle bu deneyim ve bunu Ukrayna’ya özel katılım ücreti almadan yaptığı için Gençtur’a teşekkürler. Kampla ilgili ilk yurt dışı deneyimim ve ilk kamp deneyimim olduğu ve ilk başta bavulumun kaybolması dışında her şey çok yeni ve güzeldi. Farklı kültür ve dillere sahip insanlarla konuşmak ülkemizi onların gözünden görmek çok değişikti. Kısacası kamp ve Gençtur ile ilgili diyecek tek şey harika bir deneyimdi. Tekrar teşekkürler ?

İrem Sümer/Fransa/2015

Gençtur’un bu işte gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle bilmediğim konulardaki sorularıma mail ile tatmin edici cevaplar vermeleri çok hoşuma gitti, çok yardımcı oldular. Kampın ise herkesin yaşaması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Hem farklı yerleri, kültürleri tanıyorsunuz hem farklı ülkelerden bir sürü arkadaş ediniyorsunuz hem de diliniz gelişiyor. Ayrıca dünyaya bakış açınız da değişiyor.

İklim Şallı/Almanya/2015

Kamptan da Gençtur’un organizasyonundan da memnun kaldım.

Yasemin Kezban Şen/Fransa/2015

Sadece tur için verdiğim para çok pahalıydı.230 Dolar’dı sanırım. Yurtdışına gittiğimde oradaki insanlara sorduğumda en fazla ücreti benim verdiğimi öğrendim. Kamp liderimiz dahil olmak üzere herkes bu paranın çok olduğunu bu kampın belirlenen ücretinin 100 dolar olduğunu söylediler. 80 dolar ödeyen arkadaşım var aradaki fark çok fazla bence.

Alberto Taşcıoğlu/Almanya/2015

Her insanın yaşaması gerektiğini düşündüğüm bir deneyim. Dünyaya bambaşka yerlerden bakan insanlarla tanışmanın insana çok büyük artılar kattığını düşünüyorum. Ayrıca farklı meslek gruplarına dair bilgiler öğrenme şansına sahip olunuyor. kamplarda kamp liderleri daha fazla denetlenebilir. Genç tur da kamp süresince bir kere gönüllü arkadaşı arayabilir.

Fazilet Topak Günsoy/Türkiye/2015

İlk defa böyle bir tura katildim. Belki ilk turum olmasının deneyimsizlikleri, belki bilgi akışının yetersizliği ile ilgili ufak problemler yaşadım. Özellikle küçük yaş çocuklarla katılanların görevlendirileceği alanın çocuklarında yapabileceği bir faaliyet olması gerektiğini düşünmekteyim. Zira çocuklarla biraz zorlandım. Çünkü onlar faaliyete becerileri dolayısıyla yeterince katılamadı. Ağır tempolu bir isti. Her şeye rağmen çok keyif aldım. Tekrar katılmayı kendi adıma çok isterim.

Onur Tuncay/Hollanda/2015

Yurt içinde Kamp lideri olarak yer almak isterim.

İsmail Batur Usta/Rusya/2015

Herkesin yaşaması gereken bir deneyim, ancak gerektiği kadar bilinmiyor. Daha çok genç insan bu olanaklardan haberdar olursa eminim birçoğu en az bir kere katılmayı isteyecektir

Ahmet Fatih Yanpar/Sırbistan/2015

Beklediğimden çok daha iyi bir yaz geçirmemi sağladıkları için Gençtur’a teşekkür ediyorum ?

Berkay Yarkent/ Kore/2015

Ailecek el sanatlarıyla ilgiliyiz. Eğer memleketim İzmir’de el sanatlarıyla ilgili bir kamp düzenlenirse Gençtur’a yardımcı olmak isterim. Ayrıca, yurtdışı kamplarına katılım ücreti olan 225 Euro’nun daha düşük bir fiyata çekilerek iyileştirilmesini öneriyorum. Bildiğim kadarıyla bu denli yüksek bir ücret bir tek Türkiye’de var.

Seda Yavuz/Fransa/2015

Yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi, bana çok şey kattı. Anlatılmaz yaşanır diyorum sadece. Gençtur’a buna aracı olduğu için teşekkür ederim.

Burhan Yerebakan/Almanya/2015

Çok güzel bir deneyimdi kendime çok şey kattım. Umarım başka bir başka deneyimlerim ve sorumluluk alabileceğim kamplarım olur:)

Mehmet Can Yıldız/Fransa/2015

Bir ülkeyi gerçekten tanımam için inanılmaz bir tecrübe oldu. Fransa insanının gerçek yaşamını kasabalarda görebileceğimi fark ettim. Bir ülkeyi gezmek nasıl olur bu kamp sayesinde anladım. Gençtur’un buna ön ayak olmasından dolayı çok teşekkür ederim

Oğuzhan Yücel/İngiltere/2015

İngiltere kampı güzeldi. Kamp görevlileri çok ilgiliydi. Çok memnun kaldım.

Arif Safa Yükselay/Avusturya/2015

Güzel deneyimler yaşadım, teşekkürler.