Gönüllü Adaylarımızı Ekranda Konuk Ettik

Corona virüsü dünyayı sarsa da, hepimiz evlerimizde gönülsüz  😊  karantinada  kalsak da hatta yaşadığımız kentte sokağa çıkma yasağı olsa da Gönüllü Hizmetler Derneği (GHD) olarak gönüllü buluşmalarımızı sanal ortamda sürdürüyoruz.  Sosyal mesafemiz yüzlerce kilometre olsa da gönüllerimiz bir.

2020 yılının 3. gönüllü buluşmasını 11 Nisan’da gerçekleştirdik. 32 katılımcımız ile atölye konuğumuz, Gönüllü Hikayeleri’nden Yunus Emre Benli ile buluştuk.  Farklı şehirlerden video konferansımıza bağlanan katılımcılarımıza önce GHD’yi tanıttık. Ardından katılımcılarımız, bireylerin gönüllülük deneyimlerini ve hikayelerini dijital olarak paylaştıkları bir sosyal  girişim olan Gönüllü Hikayeleri’nin kurucularından Yunus Emre Benli’ye gönüllülük ve Gönüllü Hikayeleri üzerine sorularını sordular.

Gönüllülük konusunda farkındalık yaratmak ve GHD’nin sunduğu gönüllü çalışma olanaklarını gençlere tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz gönüllü buluşmalarımızı her ayın ikinci cumartesi günü gerçekleştiriyoruz.  “Evde Kal” süreci boyunca sanal ortamda yapacağımız buluşmalarımıza katılmak istiyorsanız (https://fonzip.com/gonulluhizmetlerdernegi/form/gonullu-uye-basvuru-formu) üye olabilir ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.