Corona Dünyayı Sarmışken GHD Dünyayı kucaklıyor…

Sevgili dostlar,

Evde kalmak zorunda olduğumuz bugünlerde yaşanan sıkıntılara karşılık içinizi ısıtacak bir haberi sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyanın ilk sanal gönüllü çalışma kampı derneğimiz GHD çatısı altında filizleniyor.

Corona salgını nedeniyle iptal edilmek zorunda kalınan bahar kamplarına bir seçenek olarak sunduğumuz “dünyanın ilk sanal gönüllü çalışma kampı” salgın nedeniyle evinden çıkamayan onlarca gönüllüyü harekete geçirdi.

“Umutsuzluğa kapılmadan çözümün parçası olma” ilkesini benimseyen derneğimizin Yaşayarak Öğrenme Merkezi YAŞÖM’ün girişimiyle oluşturduğumuz sanal kamp tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılandı. Kampa Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, İspanya, İzlanda , Meksika, Portekiz, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna, Vietnam ve Yunanistan olmak üzere 14 ülkeden başvuran 367 aday arasından seçilen 30 gönüllü kabul edildi.

10 gün sürecek olan ve farklı ülkelerden 6 kamp liderinin görev aldığı kampımızda başlangıç ve orta olmak üzere 2 farklı düzeyde İngilizce’nin yanı sıra Almanca, Portekizce ve Rusça konuşma kulüpleri gerçekleştiriliyor. Etkinlikler hafta sonları dışında her gün 1,5 saat yapılıyor.

Açılışı 8 Nisan’da Almanca konuşma kulübü ile yapılan kampta katılımcılar internet üzerinden kamp liderleriyle sanal ortamda buluşarak seçtikleri yabancı dili geliştirme olanağı buluyorlar.

Yeni eklenecek diller ve devreler için Instagram sayfamızı @gonulluhizmetlerdernegi takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz başvuru formumuz yeni devreler eklendikçe güncellenecektir https://forms.gle/YeN3UHeJ1EA1RSbG6