ESC Başvuru Yöntemi

GÖNDEREN KURULUŞ OLARAK GHD

Gönüllü Hizmetler Derneği olarak Gönderen Kuruluş olmak için gönüllü adaylarından özgeçmiş ve ön görüşme belgesi istiyoruz. Bu belgelere web sitemizdeki https://gonulluhizmetlerdernegi.org/esc/doldurulacak-belgeler/ ‘den ulaşabilirsiniz.

Bu belgeleri aldıktan sonra, ESC koordinatörümüz ve gönüllü adayının uygunluğuna göre bir yüz yüze ya da çevrimiçi görüşmeye gerçekleştiriyoruz. Bu görüşmede CV, Motivasyon Mektubu ve projelere başvuru hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sorularınızı yanıtlıyoruz.

Bu çevrimiçi görüşmeden sonra ise gönüllüye GHD’nin kurumsal iletişim bilgilerini içeren “Gönderen Kuruluş Destek Belgesi” gönderiyoruz. Bu mektubu ev sahibi kurumlarla yapacağınız görüşmelerde bir gönderen kuruluşunuz olduğunu kanıtlamak için kullanacaksınız. Bu belgeyi de başvuru yaptığınız ev sahibi kuruluşlara özgeçmişiniz ve motivasyon mektubunuzla birlikte yollamalısınız.

EV SAHİBİ KURULUŞ GÖNÜLLÜ BAŞVURU BELGESİ

Bazı Ev Sahibi Kuruluşlar sizden ayrıca kendi başvuru belgelerini doldurmanızı da isteyebilirler. Böyle bir istek olması durumunda mutlaka bu belgeyi de doldurup özgeçmişiniz, motivasyon mektubunuz ve Gönüllü Hizmetler Derneği Gönderen Kuruluş Destek belgesi ile birlikte göndermelisiniz.

DEĞERLENDİRME

Bu belgelerin değerlendirilmesi sonucunda Ev Sahibi Kuruluş size olumlu ya da olumsuz bir yanıt verecektir. Ancak bu 3-4 hafta sürebilir, sabırla beklemelisiniz. Çok sayıda başvuru alan ev sahibi kuruluşlar ise elenen gönüllülere hiçbir bildirimde bulunmayabilirler.