Klosterneuburg, Avusturya’da Uzun Dönemli ESC Projesi için Gönüllü Aranıyor

Avusturya’nın  Klosterneuburg şehrinde düzenlenecek uzun dönemli ESC projesinde engelli yetişkinlerle çalışmakla ilgilenen gönüllü aranıyor.

Gönüllülük projesi Grenzenlos tarafından koordine ediliyor ve projenin Mayıs ayının başında başlaması planlanıyor. Proje süresi 6 aydır, ancak faaliyet süresini uzatma ihtimali olabilir.


Proje tarihleri                    : 01.05.2022 – 31.10.2022
Yer                                       : Klosterneuburg, Avusturya (Viyana’ya yakın)
Son başvuru tarihi            : 09.03.2022

Gönüllü profili:
Başvuru sahipleri açık fikirli, engelli yetişkinlerle çalışmaya motive, inisiyatif almaya istekli ve Almanca öğrenmeye istekli olmalıdır.

Gönüllü olarak, boş zaman etkinliklerine (oyun oynamak, yürüyüşe çıkmak, alışveriş yapmak vb.) yardımcı olmak, ilgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi paylaşmak ve  engelli yetişkinler için boş zaman programı oluşturmaya yardımcı olmak.

Daha önce herhangi bir beceri veya bilgi gerekli değildir. Gönüllü seçiminde imkanları kısıtlı gençlere öncelik verilir.

Daha fazla bilgi için ekte paylaşılan belgeyi inceleyebilirsiniz!

Ev sahibi kuruluş ve Viyana’da gönüllülük hakkında daha iyi bir izlenim edinmek için şunlara göz atın:

– Ev sahibi kuruluşun web sitesi: https://www.wohngemeinschaft.st-martin.or.at/tag-der-offenen-tuer/
– Melange web sitesinde önceki gönüllülerin raporları: http://www.melange.at/en/reports/

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ?

Projelere verilen bilgileri dikkatle inceleyerek ve başvuru için izlenecek adımlara dikkat ederek başvurunuzu tamamlayınız!

Projelere başvuru yapmak isteyenler için:

  • Başvuru için gerekli belgeler (Özgeçmiş, motivasyon mektubu, gönderici kuruluş destek yazısı, başvuru formu) *** application@melange.at adresine mail olarak iletilecektir.
  • BAŞVURULAR GHD’YE GÖNDERİLMEYECEKTİR. GHD’YE GÖNDERİLEN BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAMAKTADIR.
  • Proje ile ilgili merak ettiklerinizi ve sorularınızı application@melange.at  mail adresine iletebilirsiniz.
  • Gönüllü Hizmetler Derneği’nin gönderen kuruluşunuz olması için henüz bizimle görüşmediyseniz https://gonulluhizmetlerdernegi.org/esc/doldurulacak-belgeler/  ‘deki 3 belgeyi (CV, Motivasyon Mektubu, Ön görüşme belgesi) doldurup esc@gonulluhizmetlerdernegi.org ’a mail atmanız gerekmektedir. Ön görüşme belgesine erişemeyenler için belgenin örneği bu mailin ekinde paylaşılmıştır.
  • GHD internet sitesinde yer alan belgeler linkin üzerine tıklanıldığında otomatik olarak indirilmektedir. Tarayıcınızın ‘İndirilenler’ kısmını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Başvurularınızda kolaylıklar dileriz!

***  Proje başvuru formu MS Word dosyası olarak yer almaktadır. Bağlantı üzerinde sağ tuşla ulaşacağınız farklı kaydet seçeneğini kullanarak bu dosyayı aygıtınıza indirebilirsiniz.