Gönüllü Çalışma Kampı bu sefer rotasını Almanya’ya çevirdi.

Nisan ayı için harika bir rota değil mi? ☀️

Özellikle Langer See gölünün yakınlarında güzel bir bungalov köyündeyseniz.

Gönüllü Çalışma Kampı bu sefer rotasını Almanya’ya çevirdi.

🔧 Yapılacaklar: Bu kamp sırasında, kamp merkezini bir sonraki çalışma kampı sezonuna hazırlamak için yardımınıza ihtiyacımız olacak. Merkezin avlusunu temizlemek, ölü yaprakları tırmıklamak gibi temizlik işlerinin yapılması gerekecek. Yağmurlu havalarda su geçirmez giysiler gerekli. Kamp sırasındaki diğer küçük görevler, binaların içinde ve dışında bakım veya yenileme çalışmalarını içerebilir.

📍 Yer: Genç Gönüllüler Derneği’nin “Projekt- und BegegnungsstEtte” bölümünde yaşayacak ve çalışacaksınız.  Küçük bungalov köyü, Berlin-GrEnau’daki “Langer See” gölünün hemen kıyısında yer almaktadır. Berlin’in merkezinden biraz uzakta, ancak iyi bir altyapıya sahip sakin bir yer.

🧘🏻‍♀️Boş zaman: Serbest zaman aktiviteleri kamp başlangıcında katılımcılar tarafından belirlenir. Lütfen Berlin’de görmek istediklerinizi önceden araştırın ve önerilerinizi yanınızda getirin.

⛺️Konaklama: Merkezde ısıtmalı bungalovlarda kalacaksınız. Nevresimler temin edilecektir, bu nedenle yanınızda uyku tulumu getirmeniz gerekmez. Merkezde çamaşır makinesi yoktur ve internet erişimi sınırlıdır. 

🥪Yemek: Merkezdeki mutfakta kendi yemeğinizi hazırlama şansına sahip olacaksınız. Lütfen kendi ülkenizden kolay tarifler getirin, böylece birbiriniz için bazı geleneksel yemekler hazırlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru için workcamps.out@gonulluhizmetlerdernegi.org adresine mail gönderebilirsiniz.