ESC Gönüllülerimiz Anna, Eva ve Gabriel Ülkelerine Geri Döndü

Şubat 2020 – Şubat 2021 tarihleri arasında derneğimizde Avrupa Dayanışma Programı (ESC) gönüllüsü olarak gelen Rusya’dan Anna, Yunanistan’dan Eva ve Portekiz’den Gabriel, proje sürelerini tamamlayarak ülkelerine geri döndü.

2020 yılı Şubat ayı sonlarına doğru çalışmalarına başlayan gönüllülerimiz, Mart ayında tüm dünyada etkisini hissettiğimiz COVID-19 pandemisiyle beraber sanal olarak bizlerle çalışmaya devam ettiler. Dünya’da bir ilk olarak gerçekleşen uluslararası sanal kampları düzenleyen ekibin içinde yer aldılar. Kendi ana dilleri ve İngilizce’yi konuştukları bu interaktif kamplara tüm dünyadan 367 kişi katılım gösterdi. Gönüllülerimizden Eva ayrıca özel ilgi kampı olarak Yoga Sanal Kampı da organize etti. Gabriel sosyal medya içeriklerimizi hazırlarken, Anna ise bize videolar hazırladı. Fiziksel olarak buluşamasak da sanal ortamda gönüllülerimiz ile farklı programlarımız aracılığıyla hep beraberdik.

2020-2021 yılı ESC gönüllülerimizin gitmesiyle yeni gönüllülerimizi ağırlamak için, çalışmalarımıza hız kesmeden başladık.  Mart 2021 – Mart 2022 tarihleri arasında 1 yıl gönüllümüz olacak birisi Azerbaycan’dan diğeri ise Fransa’dan olmak üzere iki gönüllümüzü seçtik. Yakın zamanda Türkiye’ye gelerek onlarda bizlerle beraber çalışmaya başlayacakları için heyecanlıyız.