Gençtur Artık Gönüllü Hizmetler Derneği

Ülkemiz gençlerine 40 yıldır hizmet veren ve 60 yıllık uluslararası gönüllü çalışma kampları geleneğini günümüze taşıyan GENÇTUR Turizm ve Seyahat Acentesi, bu görevini  2019’da GÖNÜLLÜ HİZMETLER DERNEĞİ’ne devretmiş bulunuyor.

Bundan böyle uluslararası gönüllü çalışma kampları ve tüm diğer gönüllü çalışmalar GÖNÜLLÜ HİZMETLER DERNEĞİ  çatısı altında yürütülürken, GENÇTUR Turizm ve Seyahat acentesi de eskiden olduğu gibi uçak ve Interrail biletleri ile uluslararası indirim kartları alanlarında hizmet vermeyi sürdürecek.

Bu değişim, 2002’den bu yana GENÇTUR  – Gençlik Turizmi Derneği adı altında sürdürdüğümüz çalışmaları toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yaygınlaştırmak ve yalnızca gençlere hizmet veren bir kurum algısını değiştirmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de uluslararası gönüllü çalışma kamplarının 1959’da  Türkiye Gönüllü Çalışma Kamplarını Teşvik Derneği ile başlayan tarihçesini ve o günden bu yana yaşanan değişim ve gelişmeleri ayrıntılarıyla okumak için WEB sitemizin  http://gonulluhizmetlerdernegi.org/hakkimizda/   ve  http://gonulluhizmetlerdernegi.org/genclik-turizmi-dernegi/ sayfalarına bakabilirsiniz.

Bizi 0212 244 62 24 ‘ten telefonla aradığınızda Gönüllü Hizmetler Derneği ismini duyduğunuzda lütfen şaşırmayın, doğru yerde ve eski adıyla GENÇTUR’dasınız. Ama uçak / Interrail biletleri ve uluslararası indirim kartları için  eskiden olduğu gibi yine 0212 244 62 30’u aramayı unutmayın. J