Avrupa’nın farklı ülkelerinde düzenlenecek olan kısa dönemli ESC proje başvuruları açıldı !

Herkese Merhaba!

Avrupa’nın farklı ülkelerinde düzenlenecek olan kısa dönemli ESC proje başvuruları açıldı!

Son Başvuru Tarihi: 4 Mayıs 2022 saat 17.00

Esc projelerinin listesini “Esc Kamp Listesi 2022” excel dosyasında bulabilirsiniz.

Kısa Dönem ESC kapsamında projeye kabul edilen gönüllünün 275 Euroya kadar ulaşımı ve konaklaması karşılanacaktır. Vize giderleri ve cep harçlığının da karşılanması söz konusu olmakla birlikte projeden projeye değişiklik gösterebilir. GHD’nin bu konuda herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Her bir projeye göre proje faaliyetleri ve gönüllülerden beklentiler değişiklik göstermektedir.

Projelere ilişkin ayrıntılı bilgiler https://www.e-vet.org/fo/html5/index.cfm?e04=42109&qs=style2&dil=eng web sitesinde yer almaktadır. 

İnternet sitesine giriş yapmanızın ardından aşağıdaki şekilde projelere ulaşabilirsiniz:

1- Where/Select Country yazan kısımda Europe başlığı altındaki ülkelerden gitmek istediğiniz ülkeyi seçip en alttaki ‘Proceed to Result’ yazan yeşil sekmeye basınız. Böylece o ülkedeki tüm kampların listesine ulaşabilirsiniz.

2- Çıkan sayfada bilgisayarınızın klavyesi üzerinde yer alan CTRL+F(Windows için) – Command+F (MacOs için) tuşlarına aynı anda basarak sayfa içi arama yapma sekmesini açılmasını bekleyiniz. Ardından bu sekmeye ‘ESC’ yazınız.

3- Bu şekilde başvurabileceğiniz tüm ESC projeleri karşınıza çıkacaktır. Tarihleri size uyan kamplar hakkında ayrıntılı bilgi almak için +info kısmına basmanız yeterli. 

4- Her kamp için aynı yolu izleyerek kamplar hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz projelerin kodlarını not alarak istek sıranıza göre sıralayınız.

Projelere verilen bilgileri dikkatle inceleyerek ve başvuru için izlenecek adımlara dikkat ederek başvurunuzu tamamlayınız!

Projelere başvuru yapmak için: Kısa Dönemli ESC Başvuru Formunu doldurduktan sonra esc@gonulluhizmetlerdernegi.org adresine mail olarak iletmeniz gerekmektedir.

 Mailin ‘Konu’ kısmına mutlaka ‘Ad-Soyad – Kısa Dönemli ESC Başvurusu’ yazılmalıdır.

Motivasyon metni her proje için ayrı ayrı düzenlenmelidir. Bu mektup “Projeye katılma isteğinizi belirten, o projeyi neden seçtiğinizi, projenin konusunun neden ilginizi çektiğini, projeye ne gibi katkılar sağlayabileceğinizi ve bu projeye katılarak ne gibi kazanımlar elde edeceğinizi ayrıntılı olarak anlatan bir mektup olmalıdır.

Başvurular GHD’ye gönderildikten sonra bu başvurular proje sahibi(Ev sahibi) kuruluşlara iletilecektir. 

Proje başvuruları ev sahibi kuruluşlar tarafından değerlendirilecek olup proje onayı alan kişilere e-posta ile dönüş sağlanacaktır.

Proje başvuruları ev sahibi kuruluşlar tarafından sonuçlandırılacak olup proje onayı alan kişilere e-mail üzerinden dönüş sağlanacaktır. Eğer başvurunuz hakkında size bir dönüş sağlanmamışsa bu projeden onay alamadığınız anlamına gelmektedir. 

Başvurularınızda kolaylıklar dileriz!