Düşlerim Gerçekleşiyor Kamp Devreleri Başladı

Düşlerim Gerçekleşiyor yaz kampımızın  3. ve 4. Dönemleri  1 Temmuz’da başladı.  7 Temmuz’a kadar bizimle kalacak olan, Koç Lisesi öğrenci ve velileri tarafından desteklenen İstanbul Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki  Atlas Yardım Derneği’nden gelen 12 çocuk ile yine İstanbul Polonezköy’deki Galip Öztürk Çocuk Yuvası’ndan Kalben Derneği’nin desteği ile gelen 30 çocuk 6 günlük  kamp devresinde yüzme öğrenmekten, el becerilerine, çeşitli spor dallarından, kişisel gelişim atölyelerine kadar bir çok farklı etkinliğe katılıyorlar.

Bu etkinliklerde Gönüllü Hizmetler Derneği Düşlerim Gerçekleşiyor koordinasyon ekibimiz de Atlas Yardım Derneği’nin çocuklarına sponsor desteği sağlayan Koç Liseli gençlere  sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmeleri için program ve eğitim desteği veriyor. Liseli gençlerin yanı sıra Çin ve Kosova’dan gönüllü olarak katılan 2 yabancı eğitmen de çocuklara çok kültürlü ortamlarda bulunma deneyimi yaşatıyor.  Kalben Derneği desteği ile gelen Galip Öztürk Çocuk Yuvası çocuklarına da Robert Lisesi gençleri etkinlikler düzenliyor.

Çocuklar, eğitmenleri, sosyal sorumluluk çalışması yapan liseli gençlerimiz ve GHD Düşlerim Gerçekleşiyor ekibimizle birlikte 75 kişilik bir aile gibiyiz. Yukarıda belirtilen kamp program içeriklerinin yanı sıra kampımız tüm katılımcılar üzerinde pozitif bir sosyal etki oluşturma, vizyon kazandırma, zaman yönetimi, ekip olma ve sorumluluk alma vb. daha pek çok kazanımlara ortam oluşturma ilkesi doğrultusundaki etkinliklerle  sürüyor.

Düşlerim Gerçekleşiyor yaz kamplarımızın 1. ve 2. Dönemleri  16 Haziran -22 Haziran  tarihleri arasında gerçekleşmiş, 15’i Diyarbakır’dan yola çıkan Rengarenk Umutlar Derneği’nden, 13’ü de  Sosyalben Vakfı İzmir Temsilciliği’nden gelen toplam 28 çocuk kamp döneminde Afacan Gençlik Evi’nin konuğu olmuş,  3’ü yabancı 18 gönüllümüz oyunlarla, spor etkinlikleri ile, yarışmalarla çocuklara unutulmaz bir tatil yaşatmak için canla başla çalışmışlardı.

16 – 22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen bu dönemlere katılan  tüm çocuk ve eğitmenlerin masrafları ise  Gönüllü Hizmetler Derneği’nin  İstanbul Maratonu’nda  ve sonrasında topladığı bağışlarla oluşturduğu fonlardan karşılanmıştı.