2013

Elif Bozlak/Türkiye/2013

Herkes için Dünya’yı görülüp, tanınması kolay bir yer haline getirmeye calışıyorsunuz. Elinize sağlık.

Dilan Günsen/Fransa/2013

Hayatımın en güzel zamanlarından biriydi. Hic bitmesin istediğim ve geldikten sonra üç ay gecmesine rağmen hala özlediğim çok güzel ve eğlenceli zamanlardı.

İbrahim Erkol/Fransa/2013

Kamp daha eğlenceli olabilirdi ve aynı zamanda insanların birbirlerine karşı daha sıcak olduğu bir yer. Gençturla da ilgili olarak bir şekilde Solidarite Jeuness’e ulaşıp infosheetlerin bize daha erken ulaştırılmasını sağlayabilirlerdi. Bu yüzden kamp yerine ulaşmada oldukça fazla sıkıntı çektim.

Cansu Yetişgin/Rusya/2013

Kamp organizasyon açısından çok çok kötüydü. İlk örnek olarak infosheet de varacağımız yere 2 saatte gidileceği yazıyorken 4 buçuk saatte gittik (küçük bir örnek ama havasız ve yüzlerce kişiyle sıkışık 4 buçuk saat uçaktan sonra neden geldim buraya dedirtmişti) Diğer kampçılarla ilişkilerim çok çok iyiydi. Kampçıların birbiri arasında hiç sıkıntısı olmadı. Organizasyon sıkıntı yarattı genelde. Gençtur’dan da memnunum :))

Abdullah Altuntaş/İspanya/2013

Kamplar gerçekten mükemmel deneyimler ama ülkemizde çok pahalı olduğunu farkettim. Benim gittiğim kamptaki katılımcıların kimi 90 kimi 30 euro kimiyse hiç ücret ödememişti. Aralarında yalnız ben astronomik bir ücret olan 220 euro ödedim.

Yiğit Uysal/İspanya/2013

Bazen yoğunluktan kaynaklanan iletişimsizlikler giderilebilirse daha yararlı olur diye düşünüyorum onun dışında herkes hayatında bir kere bu kamplara katılmalı

Cenk Baytok/İspanya/2013

HERŞEY SÜPERRRR !

Nurbanu Uyar/İspanya/2013

Herkesin hayatında en az bir kez yaşaması gereken çok önemli bir deneyim. kendine güvenini, insanlarla iletişimini, tamamen farklı dilleri konuşsanız bile ortak bir dilinizin oluşmasına olanak sağlıyor. Gençtur’da bunları ayaklarımıza kadar sunuyor.

Gizem Ece Doğan/Almanya/2013

Kamptan genel olarak memnundum. Gençtur’un hizmetinden de memnun kaldım. Kamp secme konusunda yardımcı oldular.

Ahmet Berkay Karakaş/Almanya/2013

Kamp seçimleri daha hızlı belli olmalı

Eylül Başak Gönüldaş/Fransa/2013

Kampım çok güzel geçti ve bana çok farklı ve yeni bir bakış açısı kazandırdı. Kamptan sonra kendimin ve gücümün farkına vardım. Hayatımın en güzel üç haftasıydı ? Bunlara ek olarak, hayatım boyunca sürecek arkadaşlıklar kurdum. Şu anda orada edindiğim arkadaşlarımla düzenli olarak konuşuyoruz ve en kısa zamanda yeniden görüşmek için buluşma planları yapıyoruz. Ayrıca kamp sayesinde başka kültürleri gerçekten görme tanıma fırsatı buldum. Ve bu fırsat bana bilmediğim farkına varmadığım taraflarımı görmemi ve ortaya çıkarmamı sağladı.

Kaan Artuç/Almanya/2013

Hayatımda vermiş olduğum en güzel karardı kampa gitmek ve iyi ki sizin gibi bir organizasyon kuruluşuyla gitmişim. Bütün bir süreçte Gençtur’un çok yardımı oldu gitmeden önce her telefon görüşmesinde ya da mail görüşmesinde çok sıcaktınız. Kampta ise her şey umduğumdan kat ve kat güzeldi hiçbir şey kötü gitmemişti. Döndüğümden beri herkese anlatıp gitmeleri için ısrar ediyorum mükemmel bi deneyimdi. Orda öğrendiklerim ve paylaştıklarım çok güzeldi. Yine aynı güzellikte bir organizasyona yer farketmeden katılmak istiyorum.r.

Murat Taner/Almanya/2013

BU ŞEKİLDE GAYET İYİSİNİZ.

Salih Zeki Sönmez/Polonya/2013

Kamp tek kelimeyle süperdi.Hayatımda asla unutmayacağım bir kamptı. Gençtur’a böyle bir organizasyonda yer aldığı için teşekkürler

Edanur Altınöz/İtalya/2013

Kamp seçerken sıkıntı yaşasak da kamptan geldikten sonra muhteşem hissettim. Kesinlikle herkesin yaşaması gereken çok güzel bi deneyimdi. Yine olsa yine giderim ? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim GençTur ekibi. ?

Serhan Altan/Fransa/2013

Yardımlarından dolayı Gençtur’a çok teşekkür ederim. İlk defa kampa katılacaklar için yapıcağınız toplantılarda herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa,eğer müsaitsem, seve seve yardımcı olmak isterim. Şu an için uygun maddi dururum yok ama maddi durumumu ayarlayabilirsem ya da sizin tarafınızdan gönderilirsem tekrar kampa gitmek isterim.

Çetin Doğan/Belçika/2013

Kampa kayıt ve yerleştirme süreci boyunca yardımlarını esirgemeyen ve Belçika’da mülteci merkezinde çalışarak bana çok iyi deneyimler elde etmemi sağlayan başta Ertuğrul Bey ve Elif Hanım olmak üzere tüm Gençtur ekibine teşekkür ederim.